hydroflora

HYDROFLORA
Julita i Szymon Chańko

POLSKA - PODLASKIE
16-070 Choroszcz / k Białegostoku
Konowały 43
Mapa dojazdu
(GPS = 53.1049513, 22.8676916)

tel./mobil.: 48 507 55 13 12
tel./mobil.: 48 507 720 405

kup@rosliny-wodne.pl
www.rosliny-wodne.pl

hydroflora

HYDROFLORA producent roślin wodnych

hydroflora

Ogrody wodne, znane i cenione już w starożytności, do niedawna pozostawały u nas w sferze marzeń. Okazuje się jednak, że już niewielkim kosztem można urządzić zbiornik wodny nawet w najmniejszym ogrodzie. Będzie on jego ozdobą tylko wówczas, gdy będzie żywy, o czym zadecydują przede wszystkim rośliny wodne posadzone w jego najbliższym otoczeniu. Proponujemy Państwu szeroki wachlarz roślin wodnych, błotnych i wilgociolubnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele ciekawych roślin do nasadzeń w stawie, oczku wodnym, strumieniu jak też oczyszczalniach przydomowych z zastosowaniem filtrów korzeniowo-bagiennych. Rośliny wodne i błotne, w przeciwieństwie do innych roślin, możemy sadzić przez cały okres ich wegetacji (od wczesnej wiosny do późnej jesieni).

HYDROFLORA jest firma rodzinną i funkcjonuje na polskim rynku od 16 lat (1997 roku). Specjalizuje się w pozyskiwaniu i rozmnażaniu roślin wodnych do wszelkich zbiorników. Znajduje się na północnym wschodzie Polski w pobliżu Białegostoku. Współpracuje z wieloma szkółkami o podobnym profilu produkcji w kraju i za granicą, wymieniając z nimi materiał hodowlany i doświadczenia. Nasze rośliny wodne upiększają setki ogrodów w całym kraju jak też Narwiańskim Parku Narodowym.

  rośliny wodne rośliny wodne rośliny wodne   

Oferujemy:
rośliny wodne pochodzenia krajowego
rośliny wodne tropikalne
oraz rośliny wodne modyfikowane genetycznie
trawy oraz inne...

Posiadamy w swojej ofercie rośliny wodne dostosowane do każdej strefy brzegowej, poczynając od okresowo wilgotnej, podmokłej, bagiennej, poprzez wodę płytką, umiarkowaną aż do strefy głębokiej do około 2,5 metra np. grzybień biały.

Rośliny wodne - Lilie, hiacynty, pałki, irysy etc. będące w ofercie HYDROFLORY upiększą każde oczko wodne.

Kliknij tutaj aby sprawdzić aktualny kurs walut.

Strefa 0 sucholubna

Często poszukujemy roślin do obsadzania okolic oczka wodnego. Przedstawiamy Państwu kilka propozycji polecanych do tych miejsc jak również na skalniaki i do ogrodów przydomowych.

  strefa sucholubna strefa sucholubna strefa sucholubna  

Strefa 0-30 wilgociolubna

Nieodzownym elementem zbiorników wodnych jest żywa wielobarwnie kwitnąca roślinność strefy przybrzeżnej. Oprócz walorów estetycznych dodatkowo natlenia wodę, maskuje nienaturalne elementy zbiornika, daje schronienie rybom, płazom,owadom zamieszkującym akwen i jego okolicę.

Strefa Przybrzeżna to bardzo ważny element zbiornika wodnego, od odpowiednio dobranej roślinności zależy czystość wody i równowaga biologiczna naszego stawu Obsadzając brzegi wody roślinami błotnymi, odbieramy z niej nadmierne dawki składników odżywczych.

  strefa wilgociolubna strefa wilgociolubna strefa wilgociolubna  

Strefa 30-120 głęboka

NYMPHAEA to królowe naszych zbiorników wodnych. Nie można wyobrazić sobie istnienia oczka wodnego, stawu bez lilii wodnej. Oferujemy ponad 30 odmian tych przepięknych roślin o przedziwnie wybarwionych kwiatach, róznym pokroju płatków kwiatowych i liściowych. szystkie prezentowane tu rośliny są w pełni mrozoodporne, zimujące w ostrym klimacie Podlasia, wolne od chorób występujących w naturalnym środowisku.

  strefa głęboka strefa głęboka strefa głęboka  

Rośliny podwodne

Zdarza się dość często, że niedoceniamy roli jaką odgrywają rośliny strefy podwodnej, ponieważ nie zawsze są widoczne dla naszych oczu. To właśnie one stanowią najlepsze schronienie dla narybku i innych mieszkańców oczka, są idealnym miejscem tarła. Oprócz tego bywają pożywieniem mieszkańców wody, oczyszczają wodę z nadmiaru składników odżywczych, natleniają.

  rośliny podwodne rośliny podwodne rośliny podwodne   

Rośliny pływające

Prezentowane tu gatunki czerpią składniki odżywcze bezpośrednio z toni wodnej,zaliczane są do szczególnie oczyszczających. Sadzenie roślin polega jedynie na wrzuceniu ich do oczka, stawu wodnego.

Najbardziej urokliwe to eichhornia grassipes (hiacynt wodny) i pistia (topian) ciągle bardzo popularne, nadają egzotycznego charakteru oczku wodnemu. Ostatnio obserwujemy modę na uprawianie tych roślin w warunkach domowych. W salonie, pokoju gościnnym zamiast wazonu z ciętymi kwiatami ustawia się szklaną kulę, wazon, ozdobną misę, a w niej tropikalne, żywe rośliny.

  rośliny pływające rośliny pływające  rośliny pływające  

Rośliny oczyszczające i natleniające

Problemem często pojawiającym się w zbiornikach wodnych jest nadmierny rozrost glonów. Aby temu zapobiegać zacieniajmy swoje oczka i odbierajmy glonom pożywkę. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie składników odżywczych, przedstawiamy poniżej listę roślin, mających szczególne znaczenie dla utrzymania czystości i klarowności wody.

  rośliny oczyszczające i naświetlające rośliny oczyszczające i naświetlające rośliny oczyszczające i naświetlające   

Zestawy roślin

Zestawy zostały skomponowane dla klientów o różnych wymaganiach. Kupując rośliny w zestawie otrzymują Państwo zawsze niższą cenę niż przy zakupie każdego gatunku osobno.

  zestawy roślin zestawy roślin  zestawy roślin  

Dla kolekcjonerów

Przedstawiamy tu Państwu rośliny szczególnie poszukiwane przez miłośników tworzenia kolorowych akcentów w ogrodzie. Możemy tu skomponować różnobarwne „dywany” zgodnie z własnym upodobaniem. Poniższe propozycje nie zostały segregowane pod względem stref nasadzeń.

  dla kolekcjonaerów dla kolekcjonaerów dla kolekcjonaerów  


turystyka w polsce